Akcja czytanie

czytanienaprzerwie

Już 14 maja Nasi Artschoolowi Uczniowie oraz Artschoolowe Przedszkolaki wezmą udział w akcji bicia rekordu w czytaniu.
Poszczególne grupy i klasy spotkają się w wyznaczonym miejscu o wyznaczonej godzinie z ulubioną książką, która będzie czytana podczas przerwy.
Natomiast, w grupach przedszkolnych, wybraną przez przedszkolaków książkę będą czytać nauczyciele lub inni chętni pracownicy Naszych Placówek.

Basen - maj

Zajęcia na basenie z cyklu „Pływające Dzieciaki i Uczniowie” odbędą się w dniu 14 i 28 maja.
Wyjazd ok. godz. 12.00. Powrót ok. godz. 14.45.

Potrzebne będą: strój kąpielowy, klapki, ręcznik, żel do mycia i „coś” do czesania.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święto 3 Maja

dzienflagi

10.05.2019 r. – Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Art School obchodzić będą

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i święto 3 Maja

Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

A na tej fladze, biel i czerwień,

Czerwień to miłość,

Biel serce czyste,

Piękne są nasze barwy ojczyste.

Czesław Janczarski „Barwy ojczyste

Uroczystość ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych i promowanie polskich symboli narodowych.
Będzie to także czas na przypomnienie dzieciom historii państwa polskiego, rozmowy na temat symboli narodowych: flagi, godła, hymnu.

Warsztaty na temat ojczyzny

ojczyzna

Dnia 6 maja o godzinie 8.15 odbędą się „Warsztaty na temat ojczyzny”. Podczas warsztatów Uczniowie kl. I - V będą miały okazję sprawdzić swoją wiedzę na temat godła, flagi, stolicy, czy mapy Polski. Przypomniane zostaną polskie symbole narodowe oraz wielcy Polacy i ich dokonania tak jak: Adam Mickiewicz, Fryderyk Chopin czy Robert Lewandowski. Uczniowie poznają również zasoby naturalne kraju a zajęcia prowadzone bedą tak aby dzieci mogły aktywnie w nich uczestniczyć (odpowiadając na pytania, pokonując kolejne etapy odkrywania planszy itp.)
Na koniec zajęć każdy Uczeń otrzyma dyplom Małego Patrioty a szkoła certyfikat uczestnictwa.
Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w pamiątkowej sesji fotograficznej w mundurach polskich lotników z dywizjonu 303 na tle samolotu angielskiego speedfire.

Stroje zostały wykonane przez krawców szyjących na potrzeby profesjonalnych grup rekonstrukcyjnych. Każdy uczestnik może obejrzeć, przymierzyć strój i zrobić w nim zdjęcie, lecz nie każdy to zdjęcie musi później zakupić.

Zielona szkoła w Kulce

Szanowni Rodzice Uczniów klas I a – V a

W związku z koniecznością dokonania rezerwacji Zielonej Szkoły w Kulce, prosimy o przekazanie wychowawcom ostatecznej informacji na temat wyjazdu konkretnego Ucznia, do dnia 16 kwietnia.